راهنمای خرید تاپ زنانه موشک کروز \\"قدیر\\"؛ ابزار انهدام \\"ناوهای هواپیمابر\\" + تصاویر
loading...

مجله تفریحی سرگرمی تیک و پیک

موشک کروز \\"قدیر\\"؛ ابزار انهدام \\"ناوهای هواپیمابر\\" + تصاویر

ati بازدید : 490 یکشنبه 08 فروردین 1395 نظرات (0)

موشک کروز "قدیر"؛ ابزار انهدام "ناوهای هواپیمابر" + تصاویر

موشک "قدیر" توانمندی این را دارد که در صورت تعرض ، هر " ناو هواپیمابر" و "شناوری" را منهدم کند.

به گزارش  خبرنگار  دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ موشک‌های ضد کشتی جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌های بالقوه و بالفعلی از خود نشان دادند و این موضوع در رزمایش های ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کاملا خود را نشان داده است.


موشک‌های ضد کشتی کشورمان یک توانمندی ذاتی در بازدارندگی در پهنه خلیج فارس و دریای عمان به وجود آورده و این موضوع توانمندی جمهوری اسلامی ایران را در مقابل "ناوهای جنگی"  و "ناوهای هواپیمابر" و  "فرایگیت‌های" آمریکایی نشان می‌دهد.


موشک‌های سطح به سطح دریاپایه (Surface to Surface AntiShip Missile) با بردهای مختلف باعث می‌شود تا دست برتر در نبردهای دریایی حفظ شود و توان تجاوز کشور متخاصم را خنثی کند و یک بازدارندگی قابل قبول به وجود بیاورد.


اخیرا نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به موشک‌های ضد کشتی قدیر مجهز شده که به دست توانمند متخصصین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده و دارای پتانسیل‌های بالفعل بسیاری است. تلاش گسترده نیروهای مسلح و سازمان‌های جهاد خودکفایی و وزارت دفاع محصولات گوناگون نظامی را تولید کرده که یکی از آن‌ها  "موشک کروز قدیر" است.** مشخصات موشک کروز  "قدیر"

موشک کروز  "قدیر"  در رده موشک‌های ضد کشتی (Antiship Missile)  قرار می‌گیرد که دارای توانمندی‌های ویژه‌ای همچون برد بلند، دقت اصابت و قدرت تخریب بالا، توانایی مقابله با جنگ الکترونیک و ... بوده اما اطلاعاتی از برد کمی آن (که چند کیلومتر است) یا ارزیابی کمی قدرت تخریب آن (که چند صد متر یا چند مایل بوده) وجود ندارد و به نظر می‌رسد اطلاعات حساس این موشک محرمانه است هرچند که در گذشته درباره برد آن نکاتی مطرح شده است.موشک کروزموشک کروزسایت ترند (Trend) در گزارشی با عنوان "ایران تولید انبوه موشک کروز ضدکشتی را آغاز کرده است" نوشت: "قدیر" یک موشک برد بلند بوده که اهداف 300 کیلومتری را مورد اصابت قرار می‌دهد.**موشک کروز  "قدیر"  می‌تواند چه اقداماتی انجام دهد؟

با توجه به اینکه پهنه آب‌های جنوبی جمهوری اسلامی ایران صحنه و آوردگاه عبور و مرور ناوهای "هواپیمابر" و  "ناوهای جنگی" است (البته آن قسمتی که آب‌های بین المللی هستند ناوها تردد می‌کنند) ؛ لذا در صورتی که ناوهای آمریکایی یا کشورهای غربی خطایی صورت دهند ، این موشک‌ها می‌توانند عامل انهدام این ناوها گردند که البته بنا به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح این موشک قدرت بالایی در انهدام اهداف دارد.
 


**سردار دهقان: موشک کروز  "قدیر" دارای قدرت بالا در انهدام اهداف است

سردار سرتیپ "حسین دهقان" وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  درباره موشک کروز "قدیر" اظهار داشت: موشک کروز دریایی  "قدیر"  که توسط دانشمندان و متخصصان زبده و کارآمد سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده ،  برای نخستین بار در اختیار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.
 

وزیر دفاع گفت: موشک  "قدیر"  با برد بلند و دارای ویژگی‌هایی همچون آماده سازی و واکنش سریع، ارتفاع پروازی پائین ، دقت بالای ناوبری ، انهدام دقیق اهداف مورد نظر ، قدرت تخریب بالا و ضد جنگ الکترونیک می باشد.


 

موشک کروز

موشک کروزسردار دهقان تصریح کرد: وزارت دفاع تجهیز نیروهای مسلح به تسلیحات پیشرفته و با فناوری‌های بالا و روزآمد سازی سامانه‌های در اختیار آن‌ها را در دستور دائمی و مستمر فعالیت‌های پژوهشی و صنعتی خود قرار داده است.


وزیر دفاع با بیان اینکه تجهیزات پیشرفته در کنار روحیه بسیجی و شهادت طلبانه، مدیریت جهادی و انگیزه‌های الهی آحاد نیروهای مسلح و حضور آگاهانه ملت عزیز و در صحنه ایران از عوامل اصلی بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران به شمارمی رود، گفت : دشمنان ما نسبت به این عوامل آگاهی دارند و بارها آن را آزموده‌اند و به همین دلیل جرأت اقدام بر علیه منافع ایران اسلامی را ندارند و مطمئن هستند هر نوع اقدام جسارت آمیز و غیرعقلانی آن‌ها با پاسخی پشیمان کننده مواجه خواهد شد.
 

سردار دهقان خاطر نشان کرد: شرایط امروز منطقه به صورت فزاینده‌ای رو به آشوب و بحران‌های جدی است و دلیل اصلی این بحران ها ،حضور و مداخله نیروها یا بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ی می باشد که باحمایت‌های آشکار و پنهان ازجریان‌های تروریستی نه تنها تهدید برای منطقه بلکه تهدید جدی برای کل دنیا محسوب می شوند و در این مسیر آنچه که برای ما همواره مهم بوده ، هست و خواهد بود، قرارداشتن در موضع بازدارندگی موثر برای مقابله با اینگونه تهدیدات است.**دریادار سیاری: با موشک های جدید ساخت وزارت دفاع قطعا توان رزمی مان بالا خواهد رفت
 
امیر دریادار "حبیب الله سیاری" فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به ماموریت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی به ویژه مرزهای آبی ، منابع و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آب های تحت حاکمیت نظام و آب های آزاد دنیا، گفت : برای انجام این ماموریت خطیر یعنی دفاع از مرزهای آبی و دفاع از منابع و منافع کشور ، نیروی دریایی نیازمند داشتن تجهیزات مناسب است.


 

موشک کروزوی افزود : تجهیزاتی که می‌تواند در انجام این ماموریت ما را یاری دهد از الزامات نیروی دریایی راهبردی بوده و  وجود ناوهای موشک انداز و ناوشکن‌هایی که بتواند به ویژه در آب‌های دوردست و در شرایط خاص اقیانوسی ماموریت انجام دهند؛  اما این ناوشکن‌ها و ناوهای موشک انداز و در سطح دیگر زیردریایی‌ها نیازمند داشتن تجهیزات خاص خودش است که بتوانند هر جایی که لازم باشد وارد عمل شوند.
 


دریادار سیاری با بیان اینکه اژدر وموشک دو سلاح مهم و استراتژیک یگان‌های دریایی در سطح و زیردریا می باشد؛ گفت: این اژدر و موشکی که مورد نیازمان است به لطف خدا و همت بزرگ برادران و صنعت گران عزیزمان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تامین می‌شود و موشک‌هایی که ما امروز بهره برداری می‌کنیم موشک‌های بسیار خوب و مناسبی برای انجام ماموریت‌های مختلف چه ساحل به سمت دریا و چه سطح به سطح یعنی از روی یگان شناور به سمت اهداف دریا و یا از طریق زیردریایی‌ها می باشد.

 

فرمانده نداجا تاکید کرد : به هرمیزان که توان موشکی ما بالاتر باشد ، موشک های ما دقتش بیشتر باشد‌، بردش بالاتر باشد، قابلیت انعطافش زیادتر باشد ،  سرجنگی آن بهتر باشد ، حساسه هایش مناسب تر باشد؛ قطعا توان موشکی ساحل به دریا و ناوها و ناوشکن‌های ما در عرصه دفاع از مرزهای آبی بیشتر و بهتر خواهد بود .


وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با کار و تلاش گسترده اقداماتی را در جهت افزایش توانمندی نیروهای مسلح داشته که تحویل موشک‌های کروز ضد کشتی "قدیر" نمونه‌ای از تلاش وزارت دفاع در تسلیح نیروهای مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.گزارش از محمد زرچینی  

انتهای پیام/

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟