راهنمای خرید تاپ زنانه اعدام برادرزاده شیخ نمر در 24 ساعت آینده
loading...

مجله تفریحی سرگرمی تیک و پیک

اعدام برادرزاده شیخ نمر در 24 ساعت آینده

ati بازدید : 734 شنبه 22 اسفند 1394 نظرات (0)

احتمال اجرای حکم اعدام برادرزاده شیخ نمر در 24 ساعت آینده

بر اساس گزارش عفو بین الملل، دولت عربستان سعودی قصد دارد در 24 ساعت آینده، 4 معترض را اعدام کند که سه نفر از این افراد زیر 18 سال، سن دارند.

احتمال اجرای حکم اعدام برادرزاده شیخ نمر در 24 ساعت آیندهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، عفو بین الملل از نگرانی خانواده سه نوجوانی که درپی اعتراض های ضد دولتی دستگیر شده اند و قرار است اعدام شوند، خبر داد.

بر اساس گزارش عفو بین الملل، که امروز(شنبه) منتشر شد، دولت عربستان قصد دارد طی 24 ساعت آینده 4 معترض را اعدام نماید که سه نفر از این افراد سنی کمتر ا ز 18 سال دارند.
علی نمر یکی از این افراد کمتر از 18 سال است که نام وی در این لیست دیده می شود. براساس گزارش این اعدام ها در راستای اعدام 47 تن از اتباع این کشور که به بهانه همکاری با تروریسم در ماه ژانویه اعدام شدند که برجسته ترین فرد در بین اعدام شدگان شیخ نمر باقرالنمر بود.
جیمز لینچ، معاون مدیر برنامه بخش خاورمیانه و شمال آفریقا عفو بین الملل، گفت:«اگر این اعدام ها اجرا شوند، عربستان سعودی بدون شک بدنبال تحقیر قوانین بین الملل است که اعدام افراد زیر 18 سال را ممنوع می کند.»
وی افزود تحت فشار قراردادن افراد و اعتراف آنها به جرائم مورد نظر دولت، تحت شکنجه و بازجویی سنگین نمونه بارزی از مواردی است که دولت عربستان قوانین حقوق بشر را نادیده  می گیرد.
لینچ ادامه داد:« مقامات عربستان سعودی باید این اعدام ها را متوقف نمایند و زمان قانونی مناسب برای انجام مجازات اعدام تعیین نماید. آنها باید یک کمیته بی طرف برای تحقیق درباره اعتراف های بدست آمده  تحت شکنجه تشکیل دهند و تغییرات اساسی در ساختار سیستم قضایی کشور انجام دهئد.»
علی النمر برادرزاده شیخ نمر باقر النمر به همراه دو تن از دوستان خود در فوریه سال 2012 دستگیر شد. وی و دوستانش همگی در زمان دستگیری 16 سال داشتند و در سال 2014 از سوی دادگاه جرائم ویژه عربستان به اتهام انجام 12 جرم از جمله شرکت در تظاهرت ضد دولتی، حمله به نیروهای امنیتی، حمل سلاح و سرقت مسلحانه به اعدام محکوم شدند.
مادر علی النمر در گفتگو با عفو بین الملل گفت در ملاقات با پسرش آثار شکنجه و کبودی بروی بدن پسرش دیده است و ادامه داد بنظر می رسد مراقبت های پزشکی در زندان بسیار ضعیف است.
 هر سه نفر در جلسه دادگاه گفته اند اعتراف های آنها بدلیل شکنجه زیاد و نبود مراقبت های پزشکی پس از شکنجه شدن بدست آمده است، اما دادگاه از بررسی ادعای آنها خودداری کرد.
جیمز لینچ در اینباره می گوید:«عربستان سعودی با استفاده از مجازات اعدام قصد دارد تا مخالفان خود را ساکت نماید و از این طریق به مخالفان پیغام می دهد تا هرکسی که با دولت مخالفت نماید این عاقبت کار خواهد بود.»
بر اساس کنوانسیون سازمان ملل درباره حقوق کودکان که عربستان نیز آنرا تصویب کرده است، هیچ فردی زیر 18 سال و با ارتکاب هرگونه جرمی به مجازات مرگ نباید محکوم بشود.
بر اساس گزارش عفو بین الملل، بین آگوست 2014 تا ژوئن 2015 دست کم 175 نفر در عربستان اعدام شده اند که عمده این افراد گردن زده شده اند.
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟